DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 1 órája
Veres Mária 1 órája
Mórotz Krisztina 3 órája
Tamási József 3 órája
Farkas György 3 órája
Szakállas Zsolt 5 órája
Zima István 17 órája
Szilasi Katalin 20 órája
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 2 napja
Francesco de Orellana 2 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 20 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 3 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 14 napja
Gyurcsi 14 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 15 napja
Etzel Mark Bartfelder 18 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: eros kontra thanatos
Legutóbbi olvasó: 2026-06-26 17:25 Összes olvasás: 8029

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
2. Kartal: hát...2003-09-18 21:20
Kiscsillag, rakd rendbe magad, és higgadj le. Ahogy ukrán barátom szokta momdani: Áz elet szep.

1. [tulajdonos]: 2003.09.142003-09-14 10:37
már unom az üres lapt, unom, hogy magamnak írjak, most jön a karinthy-féle "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek"
nyugalom, banális lesz, érdemtelen arra, hogy bárki olvassa, csak engem nyugtat meg, ez csak nekem jó...
nem írok önéletrajzot, dehogy akarom én, hogy bárki is felismerjen.
No, kezdjünk hozzá...
Írni akarok, de kinek, minek, hogyan, miért, mennyit, és… és és és hisz fogalmazni sem tudok, semmit sem tudok, ki vagyok én? komolyan kérdem, nem hallod? ki vagyok én? Ki vagyok? Kivagyok, ez biztos.. jó, hogy biztos valami… jó vicc, kedvelem ezt a szófordulatot, jó vicc, miért írok mindent le annyiszor, minek írok egyáltalán, hű, de cseszettül sokszor kell nyomkodnom a backspace-t, törlés, törlés, töröljetek ki mindent az agyamból, hogy legyek más ember, hadd legyek boldog ember, hadd legyek boldog, hadd tudjak élni, mint mások, mint hős, ki nem gyáva, az élet szakadék hegyormára hágni, tanítsatok meg járni, de jó, hogy idézőjel nélkül idézem egy barátom versét, haláli… hogy is, jaj, nem jut eszembe a szó… a francba, mi ez, mi ez.. á, igen plágium! plagizálok. Balázs… most vele mi van? szeretem? gyűlölöm? együtt voltunk, most meg nem. csak a barátjának tekint, no de nekem ez nem elég.. hogy lenne, hát ti nem hallottatok Freudról? elfojtott szexuális energiák, neurózis, csoda, hogy neurotikus vagyok, néha már-már átesem a pszichotikus oldalra, ott az igazság, az őrültek mindenben holt biztosak, vagy nem? én miért vagyok bizonytalan? miért nem tudok semmit? csak elcseszni mások hangulatát, nem tudok segíteni Balázsnak semmiben, pedig ma is olyan ideges volt, vagy lehangolt, vagy mi... de jó lenne vele lenni, hú, hisz akkor valami jó lenne, valamit szeretnék, tudom mi tenne boldoggá… ennek most örülök, végre, végre valami érzelem, már kezdtem azt hinni, tényleg gond van velem, ha-ha, mintha nem lenne valóban, atya ég! – mondotta a pszichiáterem, és nem igaza volt? én? mint pszichológus? Röhejes, komolyan groteszk… mutassatok nekem egy teljesen normális embert és én két hét alatt meggyógyítom… ez most Jung volt, idézetek zsongnak a fejemben… kinek írok? minek írok? drága csilla… vele mi lehet, olyan egy barom vagyok, csak magammal vagyok elfoglalva, de gyorsan tudok gépelni, no igen, ennyi levél után még szép… jaj, lenne már szeptember 30., mennék már a pszichológushoz, illetve, dehogy, ne is jöjjön el az a nap, ne, ne teljen az idő, mert élni kell bukottan is, megalázva is, viszonzatlan szerelemmel, és puszta bűntudatból, állandó bennem vibráló feszültséggel, fájdalommal, nem lehetek öngyilkos, mert megígértem, Balázsnak ígértem meg, hogy van a Shakespeare-szonett? a 66. a vége, valami… meghalnék, csak ne hagynám el szerelmem.. no igen… fáradt vagyok, for restful death I cry,.. de szerettem őt is, József Attilát is… hé ember, mi ez a múlt idő, szeretem. szeretem. most és mindörökké. ámen. szabad asszociációk… ez a legjobb dolog a világon… tényleg… és a három pontot is hogy szeretem… szeretet. Azt mondtam, ez a lényeg, az élet értelme. de mi a fenét tegyek, ha belül fájok és nem segít a szeretet sem??? ha ezt egyszer olvassátok, megértitek? megérthettek engem valaha? vagy örök bűnös leszek… istenem, gabriel, valaki, szent valaki odafönt, figyeltek, hallotok egyáltalán??? 2060-ban lesz a világvége, én nem bírom ki addig, és ha addig gyerekeim lesznek? Attila és Georgina, ahogy már el is neveztem őket, nem hagyom, hogy egy kurva bolygó nekiütközzön a Földnek és ők meghaljanak, nem hagyom!!!
mit álmodozom? nem is érem meg azt a kort… jaj, de megígértem…
vajon mit csinálna? mit tenne balázs, ha megölném magam, ha leugranék valami magas helyről előtte beveszek sok-sok gyógyszert és iszom is rá, szeretem a pezsgőt, megünneplem a halálom, jó lesz, szóval mit fog érezni? kikészül? el megy futni, döglődik az ágyban? mit? és mások? az anyám? jaj és az a drága jó apám, aki képtelen kimondani a szót, hogy szeretlek, kislányom… zokog majd? még sosem láttam sírni, de fog, fog, tudom, hogy szeret, így is, bármilyen szemét vagyok, mert ugye az vagyok… ideggyenge marha, jól hangzik, és Viki? majd imádkozik a lelkiüdvömért vagy mi… Csilla? erős lesz, összeomlik? kikaparja a csontjaimat és puszta kézzel tép darabokra… hát tépjen, balázs meg pofozzon fel, miután meghaltam.. isteni lesz, bár látnám, komolyan, de valószínű odalentről nem láthatom, vajon mennyire leszek roncs? szilánkosra törik a koponyám. tuti nem lehet majd nyílt koporsóban eltemetni… egek, és én ezen mosolygok, valami nincs itt rendben… a Gellért hegyről figyeltem, hol vannak magas házak… van valami kollégium… balázs azt mondta 19 emeletes. az tökély… csak hogy jutok be? de őrült!! miről beszélek, hát megígértem, hogy élek, élnem kell, életre ítéltek, én írtam azt a szar verset, semmi eredetiség nincs bennem, bezzeg Balázs… jaj, csak szeretne.. szeret is, csak nem úgy… vagy nem tudom, tényleg nem tudom.
hülye barom vagyok, de …. á, a fasznak írok még? hogy totál bekattanjak? elég, elég, elég,. már rég forog a gép, pihenjen hát az alkotó.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-28 13:04       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Valyon László Kerti törpék
2026-06-28 12:33   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-28 12:31   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-28 10:54   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 10:32   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-28 10:24   új fórumbejegyzés: Farkas György
2026-06-28 10:10   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 10:08   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 09:42   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 09:26   Új fórumbejegyzés: Veres Mária