DOKK


 
2856 szerző 39910 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Debreczeny György 8 perce
Zima István 29 perce
Jusztin-Horváth Dorottya 1 órája
Horváth Tivadar 14 órája
Tamási József 16 órája
Doktor Virág 16 órája
DOKK_FAQ 22 órája
Burai Katalin 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Ötvös Németh Edit 1 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 2 napja
Szilasi Katalin 2 napja
Valyon László 2 napja
Bak Rita 2 napja
Mórotz Krisztina 3 napja
Francesco de Orellana 4 napja
Szakállas Zsolt 4 napja
Szőke Imre 4 napja
Pintér Ferenc 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 14 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 20 órája
Hetedíziglen 2 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 5 napja
Baltazar 6 napja
Minimal Planet 6 napja
négysorosok 6 napja
Janus naplója 9 napja
Gyurcsi 9 napja
Macska 9 napja
az univerzum szélén 9 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 10 napja
Etzel Mark Bartfelder 13 napja
Metz-Művek 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Tuggyafene
Legutóbbi olvasó: 2026-06-23 12:50 Összes olvasás: 12063

Korábbi hozzászólások:  
45. [tulajdonos]: tuggyafene2012-03-20 18:21
Jó estélestét! 1926 olvasó... 1926=nagymamám már 4 éves.

Olvasói hozzászólások nélkül
44. ucs.: errare humanum est2012-03-20 08:42
A 2. pontot illetve tévedtem. Ugyanis pár perces kutatómunka után láttam, hogy bizonyos több kötetes költők (tehát aurával rendelkezők) esetében is történt kukába dobálás (hadd hulljon a férgese)

Következtetés és vigasz nekünk, kicsiknek és együgyűeknek: ne szégyelljük a fordított felkiáltójelet! Szebb és izgalmasabb is, mint az az ócska, giccses rózsaszínű jel!

Előre, hát, mind aki költő, a "tűzvízözönön" át!


ui.: Remélem, nem törik meg bejegyzéseim (értekező jellegű esszéim, vagy inkább essaym) naplód stílusát, s megbocsátasz a szózuhatagért.:)

Olvasói hozzászólások nélkül
43. ucs.: szubjektív kibeszélőshow2012-03-19 18:04
Szerintem minden a szövegösszefüggésen múlik.
Bizonyos kontextusban ez a pár sor akár értelmet is nyerhet.
Aki itt a DOKK-on és általában az irodalmi berkekben (de írhatnám azt is: az életben)" igazságot" (legyen akár esztétikai is) akar, az keserűen csalódik. Rég megtanultam már ezt a leckét.

Ami eddig az itteni bírálatoknál történik, a következőkre figyeltem fel. (És ez most hangsúlyozottan szubjektív vélemény.)

1. a szerzőtől elvárt, hozzá mért értékelés (pl. Janákytól többet várnak, mint Donkától). Ez pedagógiai szempont, s nagyon helyes.

2. a szerzői név (akinek már van "aurája", annál a rosszabb vers is nagyobb eséllyel pályázik) Ez teljesen ellentmond persze az előző szempontnak.
Ezért is van az, hogy ugyanazon szerző több néven is ír verset (pl. Éltető Katalin)

3. az objektív mérce mellett van egy szubjektív is: az ízlés. Igaz, hogy a szerkik különbözők, de van, amelyiknek a szava erősebb a többinél. tehát, gyanítom, nincs demokrácia.
Nekem pl. dobtak ki úgy versemet (még hoó zsanaként), hogy km. jót írt róla, a többiek semmit, s aztán egyszerre csak a hulladékgyűjtőben találtam.

Hozzá kell tennem, hogy még csak 1,5 hónapja vagyok itt, tehát fenntartom a tévedés jogát.

A bírálat egyébként felemelhet, inspirálhat, de földbe is taposhat. Márpedig nem vagyunk mi mazochisták. Ezért nem mindegy, hogy hogyan. Bölcs derűvel, tisztában lévén a komolyság súlytalanságával, vagy fontoskodva, okoskodva történik.

42. [tulajdonos]: tuggyafene2012-03-19 14:56

"
most még van időm
későbbre halasztani
azt ami nincsen

"

Szerzőt nem említek. Az ilyen maradandokk-októl akadok ki. Hát baromira nem vers ez, és még "beszólásnak"is gyöngécske, már bocsánat. Viszont a 40 soros értelem-remekek hullanak a múlandokkba... De ez van. Szeressük, ami van. Mi jöttünk ide, nem küldtek kocsit értünk.

Olvasói hozzászólások nélkül
41. ucs.: fűzfapoéta2012-03-19 10:23
Én is mostam tegnap. de én sajnos, panelban élek.
Csak az erkély marad nekem és a ruháknak, meg a falatnyi ég.
(S ettől a szívem nagyon ég.)

ui:Irigyellek a kertes házért.:)

40. [tulajdonos]: tuggyafene2012-03-19 10:18
Nem értek én a versekhez, magam feje szint írom őket... Olyan szép idő van, hogy kár volna nem mosnom ma.

Olvasói hozzászólások nélkül
39. ucs.: szerzőpáros?2012-03-19 08:15
Ha segítesz még "pofozni" a versen, szerzőpárosként teszem föl magunkat.:)

Olvasói hozzászólások nélkül
38. ucs.: korom (jav.)2012-03-19 08:08
Ez a beékelődött sor nem a vers része, hanem a levél vége:
"Most nem ígérek semmit, de azért még jövök.:)"

Tehát így:


Női csacskaságok (1)

Túl az életút felén,
Ne kérdezd korom,
Barátom!
Lepje azt a korom,
Mindhalálig.

Legyél inkább köröm,
Legyen hozzád közöm,
Lakkozott köröm-
Szakadtáig.

Olvasói hozzászólások nélkül
37. ucs.: korom2012-03-19 08:05
Bocsánat, kedves Tulajdonos, de nem tartottam be az ígéretem. Nem jöttem vissza este. "alkottam", javítgattam, minek eredményeképp sikerült feltenni éjfél után 3 verset.

Kérdezted a korom.
Versben válaszolok rá. (Ez még csak vázlat, neked mutatom meg először, mert Te inspiráltad.):))


Női csacskaságok (1)

Túl az életút felén,
Ne kérdezd korom,
Barátom!
Lepje azt a korom,
Mindhalálig.

Most nem ígérek semmit, de azért még jövök.:)
Legyél inkább köröm,
Legyen hozzád közöm,
Lakkozott köröm-
Szakadtáig.


36. [tulajdonos]: tf2012-03-18 19:08
802 olvasás... Micsoda átverés ez... Hát ki a manó olvasgatna itt?! Olyan jóízűt dolgozgattam ma a kertben, hogy azt hasonlítani sem tudom semmihez! Jajjj, ha kívánhatnék, ilyen otthont kívánnék minden embernek a földön! Persze ennél fontosabb még a víz is, hogy bár jutna el mindenkihez. Az a helyzet, hogy mi ivóvízben fürdünk ebben az országban és panaszkodunk. A napi 1 deci vizet fogyasztók országából meg el sem jut hozzánk a panasz... Istenem, adj legalább megfelelő mennyiségű ivóvizet mindenkinek ezen a földön!


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György
2026-06-23 14:33   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 14:03   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 12:40   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:28   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:02   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 08:21       ÚJ bírálandokk-VERS: Zima István Hígul
2026-06-23 08:05   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 07:12       ÚJ bírálandokk-VERS: Debreczeny György szeret-e engem az a lány
2026-06-23 01:05       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Veres Mária Éhes Miron