Pssz!Ich-ézis: 04 03


 
2856 szerző 39908 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 18 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 18 órája
Ötvös Németh Edit 20 órája
DOKK_FAQ 1 napja
Ur Attila 1 napja
Tamási József 1 napja
Veres Mária 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Zima István 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Valyon László 1 napja
Bak Rita 1 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 5 napja
Burai Katalin 5 napja
Konta Ildikó 5 napja
Kránicz Szilvia 5 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 14 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 5 napja
négysorosok 5 napja
Janus naplója 7 napja
Gyurcsi 8 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 9 napja
Etzel Mark Bartfelder 12 napja
Metz-Művek 12 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Pssz!Ich-ézis
Legutóbbi olvasó: 2026-06-22 10:27 Összes olvasás: 13761

Korábbi hozzászólások:  
11. [tulajdonos]: 04 032020-04-04 02:13
A külsőnél bizonyosabbnak érzem a belsőt. De olykor ki kell lépnem magamból, és ekkor
minthogy az anyag rideg és körülhatárolt, szellemként élem meg önmagam. Visszatérvén pedig a világot, mint a valóság hologramját érzékelem magam körül. Minthogy a belső nyújtja a bizonyosságot, a visszahúzódáskor születik meg az emelkedett állapot, és a világban való ténykedés magától értetődően szorongást kelt. Ha lenne terapeutám, most összezsugorítanám.
A bekebelezési mechanizmusaim nem hagynak nyugtot. Egyfolytában G-re gondolok, istenem, miért nem tudok olyan fickót szeretni végre egyszer, aki hozzám való? Vagy legalább szeret? Miért a durcás menetelés folyvást a hanyatlásba? A rothadás csodálata? A varjak, legalább repülhetnek.
L felhív néha, azt mondja, ha bármire, tényleg bármire (ezt hosszabban nyomatékosítja) szükségem volna, ne habozzak hívni. Akármiben. Bármikor. Ez sokat jelent egyébként, bár nem vagyok segélykérő típus. Inkább elbámészkodom önnön tragédiámon. L az egyik legjobb dolog volt az életemben. Szerencsére, hamar beláttam e szerelem lehetetlenségét. Szerencsére, ő is belátta. Azóta csak kísérjük, nem pedig kísértjük egymást, és lett egy egészséges és értékes emberi viszony. Azon gondolkodom, ha G-vel hasonlóképp lehetnék, megrágnám jó alaposan, aztán kiköpném, összeállhatna, emberi formát ölthetne ő is a számomra?
Mindenki beteg, bár én olykor radikálisan őszinte vagyok magamhoz.
Ezzel vigasztalódom. De vigasz-e az igaz? Vajon lehet-e, hazugság nélkül élni? Szegény Attilácska...
És jaj, szegény, drága édesapám, aki minden bizonnyal súlyosan skizofrén volt, plusz még ki tudja mi...az isten irgalmazzon nekünk, makulátlan őrülteknek.
Ma ajtókat festettem, holnap is azt fogok. Jól esett rákoncentrálni a munkára, és kizárni minden mást, holott
a minden vészterhesen közel van. Persze még jobban esett volna rácsapatni a hófehér mázolmányokra mindenféle olajszínű absztrakcióhányást, de erre még megvan a stabilan kiépített belső ellenállás. Plusz most úgy tűnik ráadásul egy teljesen ellentétes program fut, vállalásomnak megfelelően holnapi kezdéssel adagonként kimosom az öreg ruháit, mint kiderült toronnyi banánosdobozokban áll a szennyese. Remélem, ha megérem és megöregszem egyszer én is, lesz egy luknyi öreg vityillóm, vagy egy ilyesmi kis alagsori zugom, aztán egyszer-egyszer rám is rám néz valaki, aki azt nem azért teszi, hogy jót cselekedjék rajtam keresztül, hanem belátja, hogy mire van szükségem.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-22 12:59       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József összeégve
2026-06-22 09:09       ÚJ bírálandokk-VERS: Szakállas Zsolt maradj máig.
2026-06-22 08:29       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József thrash metal
2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...
2026-06-21 19:47   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:17   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:15   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-21 17:39   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-21 15:05       ÚJ bírálandokk-VERS: Doktor Virág Tegnap egy kicsit Ady Endre voltam