DOKK - Rózsa Melinda


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
Rózsa Melinda
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 1 órája
Szilasi Katalin 3 órája
Zima István 4 órája
Bátai Tibor 23 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Tamási József 1 napja
Doktor Virág 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Veres Mária 1 napja
Burai Katalin 3 napja
Ötvös Németh Edit 4 napja
Ur Attila 4 napja
Valyon László 5 napja
Bak Rita 5 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 8 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 11 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 5 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 9 napja
négysorosok 9 napja
Janus naplója 11 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 12 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Rózsa Melinda

Rózsa Melinda költőnek 1 feldolgozatlan üzenete van.

Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

19.
2014.08.18 21:25Hardik László -- re: meo | éget

Válasz erre
Előzmény
Igazad van Szerki


18.
2014.08.18 21:23Hardik László -- Kacatvers

Válasz erreNagyon régóta tetszik


17.
2011.05.05 03:48Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | éget

Válasz erreA misztikusságra kell rájátszani. Hogy a városban valami olyan dolog történik, hogy... Csak sejthesse magát mögötte az olvasó. Megborzongtatón, mint a jobb horror filmekben.


16.
2011.05.05 03:46Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | éget

Válasz erreMajdnem jó vers Melinda. A zárlat nagyon lapos. Versszerű, de lapos. Ki kell találni valami hatásosabbat. Tulajdonképpen az utolsó sor nem működik így, ebben a formában.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hardik László


15.
2011.05.04 20:41rozsamelinda -- re

Válasz errea szerző pihegve üdvözli e döntést, miszerint kacatverse átkerült a maradanDokkba, sőt, örvend és köszöni, sőt, iszik egy pohár villányi vöröset az egészségetekre, most

May the 4th be with you


14.
2011.04.27 13:36Mülléder Mari - szerki -- meo | Kacatvers

Válasz erreSzerintem jól áll ennek a szövegnek az ippen nippesedés. Tollseprűm átmenetileg a skandináv mögött piheg, így legyintés helyett bólogatva integetek.


13.
2011.04.27 12:06Kovácske T. János - szerki -- meo | Kacatvers

Válasz erre"picinyke, porlepte" - bár ne alliterálna. és ne is selypegne.
"ippen" - ha rendesen "éppen" lenne, úgy is működne.

kicsit felszínesnek érzem, de elég ügyes.


12.
2011.03.18 10:20csd -- éget

Válasz erreértem én, de mégis: [ez] ilyen felszínes és rideg? pedig van itt minden, énekek éneke, stb, az alap tehát meglenne. akár, de lehet, hogy csak nagyon picit marad távol, de érezhető, hogy távol marad.


11.
2011.03.15 02:31Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | Majdnem jó

Válasz erreJavítható szöveg. Így még szokványos, és unalmas. Úgy írja meg, ahogyan mindenki megírná, és nem úgy ahogyan Rózsa Melinda mondaná, ha nem verset akarna írni belőle. Pozitívum, hogy nem valami csili-vili formába, csengő-bongó rímes akármibe öntötte bele, jók ezek az ellipszisek. A vége, az utolsó inkább egy dalszöveg-imitáció. Nem jó még ez Melinda, gyúrni kellene, de jó irányba indult. Igazából több fantázia mehetne bele, meg bujaság, keménység, ne ilyen szokványosan, a barátnőinek ezt nem így mesélné.


10.
2011.03.14 18:47Rózsa Melinda -- Kacatvers

Válasz erreKöszönöm!


9.
2011.03.10 05:07Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | Kacatvers

Válasz erreJó vers.


8.
2011.02.22 16:10Rózsa Melinda -- re

Válasz erreMég csak hobbiköltőnek se. Ez csak játéknak indult, a sajtó és a próza mellett. (Igaz, azok is annak indultak.) Aztán csak elkezdte furdalni az oldalamat a kíváncsiság, hogy jók lehetnek-e valamire...
Amatőrségemet fényesen bizonyítja, hogy a forma a legtöbbször csak véletlenszerű, kevésbé a logikát, mint inkább a pillanatnyi hangulatomat tükrözi. Vannak napok, amikor nem használok írásjeleket, máskor mindent kisbetűkkel írok, de ezek nem tudatos dolgok.
Érzékelem viszont a feldobott labdát, mocorog is a késztetés, hogy kihozzam azt a jobbat, bármelyikből is.


7.
2011.02.22 14:24Bártfai Attila Márk -- A macska, amelyik nem volt senkié

Válasz erreKedves Melinda, bocsánat, hogy ide írok kéretlenül, de nagyon tetszik ez a vers. Szerintem nagyon jó. Távolságtartó és kecses. A szépsége elébb feledtetni tűnik a szomorúságát aztán elmélyíti. Nem a szövegében beszél, hanem a hozzátartozó csendben. Üdvözlöm és nagyon örülök, hogy olvashattam. márk


6.
2011.02.22 13:38sztihotvorinyeavtoMatyicseszki - szerki -- üdv

Válasz erreÁltalánosságban, az összes feltett versével kapcsolatban írom az alábbiakat:
Érdekes és figyelemreméltó az ön szerzői világa, nem ízetlenek a versei egyáltalán, de többségük amolyan bagatell, még ha tartalmilag súlyosabbak is, a forma gyakran elsekélyesíti a mélyebb gondolatokat is. Ha nem állna ilyen felszínesen a saját költészetéhez, komoly írásokat tehetne le az asztalra. de ezért meg kéne dolgozni, mondhatni keményen. Sajnálom, anélkül nem megy, még ha hobby-költőnek is tartja magát (nem tudom, hogy így van-e). Szóval ki lehetne hozni ebből sokkal többet, jobbat is.


5.
2011.02.22 13:19sztihotvorinyeavtoMatyicseszki - szerki -- meo | Kacatvers

Válasz erreTartalmilag nagyon jó, vicces, és köszönöm a reflexiót, ha nekem szólt (legalábbis gyakran szoktam emlegetni meóimban a nippesedés problémáját költészetben - lásd pl. legutóbb Türjei Zoltánnál), de formailag nem igaz a tartalom: ez a vers nem nipp, csöppet sem. Rövidnek rövid, de a nipp-jelenséget nem a terjedelem határozza meg. És mondhatni, hogy nem is a tartalom, hanem egyfajta közlési mód. Lehet ugyanarról nippesedve (giccsesen) beszélni, meg így is, eredetien, okosan, humorosan, jóízűen. Persze marad a polcon, egyértelműen.


4.
2011.02.21 13:41Rózsa Melinda -- éget

Válasz erreKöszönöm az észrevételeket.
Tkp. az első két sor azt jelentette volna egyszerűen, hogy ősz van, eléggé önkéntelen volt ez a még-már.
Talán a második sorba nem is kell az a már.


3.
2011.02.20 15:08Kovácske T. János - szerki -- meo | éget

Válasz erre"...még zöld
...hideg már "
ez a még-már nem annyira hatásos. finomabb átmenet érzékletesebb lehetne. a még-már annyira végletes hangulatú, hogy talán a vers legeleje-legvége lehetne. így, hogy rögtön az elején megcsinálja a nagy még-már-t, az utána következő egész szöveg veszti el a helyét.


2.
2011.02.20 15:02Kovácske T. János - szerki -- meo | éget

Válasz erreegy kicsit kevés versnek, de a képalkotó módszer tetszik. talán érdemes a folytatásban a krimi-hangulatú izgalom helyett a belső történés izgalmára kihegyezni.


1.
2011.02.03 11:09Korányi Mátyás - szerki -- meo | Oktogon

Válasz erreÍrogat. A szavak, mint művészeti alapanyag, nagyon izgalmas dolgok, de a művészet-célú használatuk még nem avatják művészetté a végeredményt, mint jelen esetben sem. ucsiccáucsiccáucsiccá
Kevés. Nagyon.



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 19:44   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-25 16:46   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 16:27   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 12:47   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István