DOKK - Székács László


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Tamási József 12 órája
Zima István 14 órája
Doktor Virág 19 órája
Debreczeny György 19 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 20 órája
Horváth Tivadar 1 napja
DOKK_FAQ 1 napja
Burai Katalin 1 napja
Bátai Tibor 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 3 napja
Szilasi Katalin 3 napja
Valyon László 3 napja
Bak Rita 3 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 9 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 6 napja
Baltazar 7 napja
Minimal Planet 7 napja
négysorosok 7 napja
Janus naplója 9 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 10 napja
az univerzum szélén 10 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 10 napja
Etzel Mark Bartfelder 13 napja
Metz-Művek 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Székács László


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

17.
2011.04.28 19:20Kovácske T. János - szerki -- meo | Botladozás

Válasz erreHasználj valódi képeket, ha már. így csak magánszöveg, blöff. legjobb esetben rejtvény.


16.
2011.04.26 03:23Kovácske T. János - szerki -- meo | Árnyékvilágom (mód.)

Válasz errea ... minek van benne(?)
végigfolyok - test nélküliség
majmolok - ezt nehéz test nélkül elképzelni

a versben a szinonimák nem "csak" azt jelentik, amit a költő szeretne, hanem azt is, amit szó szerinti jelentésük. óvatosabban kéne, vagy inkább alaposabban összeválogatni.
"hétköznap" amikor "választékos" beszédre gondolunk, nincsenek ennyire szigorú elvárásaink, mint a versben.

a fény (rám) lép? - megint a test nélküli és testi, szervi képek keverednek.

"azt hiszi, én, az a valami fél" - meg lehet fejteni, de azért zavaros, túlbonyolított.

az egész vers csak annyit mond: én az árnyék vagyok. ez nem sok, viszont jó hosszan mondja.

a gond ezzel, hogy nem jön át személyes történet, ki ez a valaki, aki mondja, miért.


15.
2011.01.24 09:50Székács László -- re: meo | Bizonytalan

Válasz erre
Előzmény
Mátyás, pedig ez megvan :o)))) Ráérzés, és értés kérdése.
Kösz a véleményedet. Laci


14.
2011.01.24 04:48Korányi Mátyás - szerki -- meo | Bizonytalan

Válasz erreVázlatnak okés, versnek még nincs kész. Ötletszerű és összetákolt. Gémkapcsok tartják össze a szakadt deszkákat.
A fenti posztra érkezett válaszok: Székács László


13.
2011.01.21 21:11Székács László -- re: Bizonytalan

Válasz erreszia Mariann :o)) kösz a hsz-t. üdv. Laci


12.
2011.01.21 20:46Janáky Marianna -- Bizonytalan

Válasz erreKifullaszt szépen, de én ismerem a hátteret. Így azután meg/át/túlhat, és nem ad vigaszt. Még bizonytalannak.
Örülök,. hogy újra olvastalak.


11.
2011.01.21 10:47Székács László -- re: meo | Bizonytalan

Válasz erre
Előzmény
János, kösz a "bogarat", emésztem :o)) Laci


10.
2011.01.21 09:18Kovácske T. János - szerki -- meo | Bizonytalan

Válasz erretalpfák zakatolnak "a sínek alatt, " - ez kicsit szószátyár nekem, ez kicsit fölösleges második tagmondatnak tűnik.

"billentyűzavar" üt hamis taktust, - ez izgi lenne, ha a szív és a klaviatúra a szövegben előtte megjelenne egy tablóba rendezve, áttűnésekkel, értelmezési játéklehetőségeket kínálva, vagy legalább kijelölve az értelmező képzeletnek valami utat, amin haladjon (ha kalandozva is, de mégse minden iránymutatás nélkül), így magában viszont a talpfák után gondolati ugra-bugrálásnak érzem, zavarosnak, a versíró fejében levő képet nem ismerjük meg, csak egyes részleteit, ez így nem kompozíció, nem is rossz gondolatmenet, csak pont az összefüggő menet hiányzik belőle. nyakláncot fűzünk, ez cérna nélkül nem megy, nem elég egy marék gyöngyöt kiszórni az asztalra. ugyanezt gondolom ennek a versszaknak a többi képével kapcsolatban is.
meg a vers egészére is.
A fenti posztra érkezett válaszok: Székács László


9.
2008.06.04 10:40Dokk Szerki -- meo-üzenet | Téma

Válasz erreA Mad Max jutott eszembe. Akkoriban, talán a nyolcvanas években egy valamirevaló életérzés volt. Ez a szöveg van olyan reménytelen, de zilált. A szójátékok nem tesznek neki jót, mert elveszik a komolyságát. Ez élet-halál-szöveg kellene, hogy legyen. Rímtelen, ritmusában szakadozott. Itt-ott fel kellene villannia egy-egy gyönyörû metaforának, hogy aztán átadja már pár soron keresztül a laza hétköznapi beszédnek. Egyéniséget kell teremteni a szövegnek.


8.
2008.05.06 12:01Dokk Szerki -- meo-üzenet | I.N.R.I.

Válasz erreIesus Nasarenus Rex Iudaeorum, oder Isten Nekünk Rendelt Igazságot, magyarosan. A vers pedig nem olyan elemi erejû, vagy inkább nem tár elém olyan dolgot, amit eddig ne tudtam volna, vagy ne ismerném, vagy ne szeretném, vagy bármi más. Ha ilyen rövidet írunk Krisztusról, annak olyan ütõsnek kell lennie, hogy fél óráig ne tudjak felkelni a székembõl.
pi


7.
2008.03.19 07:04Dokk Szerki -- meo-üzenet | Zöldkarc

Válasz erreMit is lehet erre mondani? Naiv. Kedves. Kicsit furcsa ez a zacsira nyomtatott vers, de oké, legyen, csak nem értem végül is a vers üzenetét, ami meg azért nem baj, mert feltétlenül kell egy versnek üzenet, egyetlen kifogásom az lehetne, hogy: érdemesebb olyan húrok pengetésibe fogni, melyek másoknak, sokaknak is rezonálnak. No, egy-pár évszázadig talán nem váteszként, de a mindennapok, az apróságok váteszeként talán mégis. Én most csak ilyen egyszerû tudok lenni: úgy érzem, ez a vers nem sikerült, nem sikerülhetett. Elnézést a pontatlanságomért.


6.
2008.02.04 18:37Dokk Szerki -- meo-üzenet | Izzadás

Válasz erreAz izzadás ennél sokkal izgalmasabb.


5.
2007.11.10 09:14Dokk Szerki -- meo-üzenet | Mákvirágok

Válasz erreEldönthetetlen, szerintem, jó vagy rossz. Ügyesen rejtegeti a hibáit, ha vannak. Vannak. De nem tudok rájuk mutatni. Az ernyedtséget érzem, az erõtlenséget. Túl bonyolult pl. De tudnék ezer kifogást ráhazudni, a lényeg marad: mintha nem nekünk íródott volna (nekünk? ne kérdezd, kik vagyunk mi.)


4.
2007.10.06 15:19Dokk Szerki -- meo-üzenet | Lelkület

Válasz erreNe akarjunk újra romantikát. És ha keverjük a fizikát a költészettel, akkor tegyük úgy, hogy ne vicces legyen, hanem frappáns.


3.
2007.08.11 09:54Dokk Szerki -- meo-üzenet | Panaszkodás

Válasz erreSzép az indítás, de valahogy a vers a továbbiakban (is) lebegõs marad. Én azt mondom, lehet, tévedek, hogy egy-egy karakter, történet vagy konkrét panasz hihetõbbé és elfogadhatóbbá tenné ezt a szinte már prófétai dühöt. Kár, hogy múlanDokkosítanom kell, mert becsülöm a vers lendületét.


2.
2007.06.05 00:35Dokk Szerki -- meo-üzenet | Tetko

Válasz errea kérdés, hogy mit nem vertek a "szemedbe"? és hogy lesz az Oktogonból (nyolcág) Kodály körönd?


1.
2007.05.18 10:34Dokk Szerki -- meo-üzenet | Csalamádé

Válasz erretúl sok a töltet, az ötlet itt. nem áll össze.



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 08:52       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József homeless
2026-06-24 00:29   Napló: szilvakék
2026-06-23 21:38   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-23 19:43   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 15:06   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György
2026-06-23 14:33   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 14:03   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 12:40   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:28   új fórumbejegyzés: Zima István