DOKK - Csikor Gáspár


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 8 órája
Zima István 9 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 9 órája
Tamási József 10 órája
Doktor Virág 10 órája
Horváth Tivadar 12 órája
Debreczeny György 14 órája
Veres Mária 15 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Csikor Gáspár


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

24.
2008.05.25 12:37Csikor Gáspár -- re: clamate ter

Válasz erre
Előzmény
kegyes leszek hozzád

vágom


23.
2008.05.24 18:42Viga -- clamate ter

Válasz errena, lassan elkezdheted dobálni rám a rögöket
A fenti posztra érkezett válaszok: Csikor Gáspár


22.
2008.05.24 16:15Viga -- re: talán helyen vagyok - mézes id?k

Válasz erre
Előzmény
milyen irodalom? milyen történészek? nincs hexameter most.
menekülök a siker elõl, mint a pestistõl. lerontom magam. így élek.
amikor feljutottam (volna), mindig elfutottam.
most éppen ez volt a kérdés. és menekülés helyett így próbálok válaszolni rá. nincs tökély. tök éj. és most akkor ezt, gondoltam, gondolom, megmutatom. lerombolom magam. így búcsúzok. olyan alul leszek, amikor elmegyek, amilyen alul voltam, amikor jöttem.
nem hiszem, hogy túl soká fog tartani.
hát valahogy így. (nem tudom, érthetõ-e ez. félre?)


21.
2008.05.24 16:04Csikor Gáspár -- re: talán helyen vagyok

Válasz erre
Előzmény
Csendben bölcsültem, készültem megdöbbenni, hevenyésztem a nekrológodon. Látom, hiába, pedig Szabó Bertold megmutatta neked az utat a sikerhez. Szövegem eleje, vége már kezdett alakulni. Még csak suta jelzések a sorok, de hamvába holt döbbenetem igazolására alkalmasak

Eljövetele
Megvendült kikötõnk, fásult irodalma vigásult.
ámde Szabó Bertold összekeverte velem…
Elmenetele
Megvendeltelenült kikötõnk, irodalma vigátlan;
lábfékhang, ki Csikor Gáspár, dobja rögét.

Voltak kötetlen szavaim a legutóbbi hexameteredrõl is: bár a méterbõl néhány centi hibádzik, de jó címmel el lehet adni. Pl. a Haldokló hexameter cím érthetõvé tenné az utolsó sorod szabályszegéseit… Versed iskolapélda arra, hogy a költõi eszközök teljes hiánya is költõi eszköz. Mindenkit leköröztél. Ugye, fogsz még haldokolni?
Descartes? Legyél. Neki nem volt Összije, akivel hált volna. A csonkolt vagy az ép cogito járt az eszedben haldoklás közben? Esetleg a matek? A bizonyítékok? Törhetik a majd a fejüket az irodalomtörténészek.

Egyébként válaszadási késedelemben egyre inkább felülmúlhatatlan tudok lenni. Mostanában alig éri a lábam földet. Már mulatósat is írtam. Ha nem olvastad volna:
Jönnek a mézes idõtlen idõk, szeretõm a Szabadság.
Kedvesem el sose hagy, meg soha nem csalom õt.
A fenti posztra érkezett válaszok: Viga


20.
2008.05.23 22:52Viga -- talán helyen vagyok

Válasz errelábfékhang, mindjárt leesel ám én fölemellek
hát szedd össze magad simogasson a szép csöcsü úrnõd
A fenti posztra érkezett válaszok: Csikor Gáspár


19.
2008.05.23 10:04Viga -- re: Angyal 1

Válasz erre
Előzmény
mint írtam, haldoklom. utsó sora nem igazán jött ki, de próbáld úgy olvasni, mert lehet. ha meg nem, hiba haldoklás közben verset írni. csak azért próbáltam meg, hogy erre is legyen példa. nyomós.


18.
2008.05.23 06:03Viga -- re: Angyal 1

Válasz erre
Előzmény
Csak most válaszolok. Bocs még nem hexameterben.
Épp befejeztem Krisztina nõvel a reggeli sétát.
Haldoklom. Lám mily igazad van. Ölel aki Dékárt.


Kezdetnek számomra nagyon biztató.
A fenti posztra érkezett válaszok: Viga


17.
2008.05.22 08:20szellzsofi -- Angyal 1 -

Válasz erreEzzel már lezárom magam: tényleg csak a kételkedés marad kérdéses (a már nem teremtõ szavakon túl) - a második angyal és az ember - ezekkel nem vitatkozom, sõt.


16.
2008.05.22 08:01szellzsofi -- re: Angyal 1 - no nihil

Válasz erre
Előzmény
Viga, kavarodunk: fekete lyuk vége fekete kezdet. (így, reggel, már csak Csikor Úr Szentháromsága marad) Megtanultam értékelni.


15.
2008.05.22 07:54szellzsofi -- re: szellzsofi: Angyal 1

Válasz erre
Előzmény
Emberibben értek (létezési ártalom), tetszik, érték. :))) (trijó)


14.
2008.05.22 02:07Csikor Gáspár -- re: szellzsofi: Angyal 1

Válasz erre
Előzmény
Csak két angyal zohorált. Egy nõ és egy férfi (sic!). Elfogytak. Neked a harmadik kötetet küldöm, az emberit.

lábfékhang

A semmi nincs
mi lesz velünk
A fenti posztra érkezett válaszok: szellzsofi


13.
2008.05.22 01:33Csikor Gáspár -- re: Angyal 1

Válasz erre
Előzmény
Még nem tudlak pontosan idõmértékre fordítani, de igyekszem. Cetlizlek. Pl.:

Akrobaták szaltóznak fenn a kötélen, alattuk
hinni cibál a bohóc, elveket ont a bolond.
A fenti posztra érkezett válaszok: Viga


12.
2008.05.22 00:45Csikor Gáspár -- re: Angyal 1

Válasz erreMert megérdemled:

Angyal 2

Akármi van
a semmi nincs



11.
2008.05.22 00:30Csikor Gáspár -- re: aki

Válasz erre
Előzmény
Bertold már tudja, hogy Te vagy te, aki - aki - voltál MiutheMothnál.


10.
2008.05.21 23:51szellzsofi -- már kés?

Válasz erreJa, Rilke azt sem tudta, hogy fiú-e vagy lány. Nem véletlenül csípte az angyalokat (ha nem, akkor nem). Jóccakát


9.
2008.05.21 23:43szellzsofi -- csak

Válasz erreJa, és a filozófia láncolat - ne ragadj le a lexikális kupacoknál - kombinatorika. Gondolkodj, attól leszel. Vagy? :)


8.
2008.05.21 23:41szellzsofi -- re: Angyal 1 - no nihil

Válasz erre
Előzmény
Most úszott el a válasz (mert már írtam egyet, de a technika ördöge :D). Semmi a semmibõl jön - kis sznobizmus sosem árt. - Isten, ha mindenhol jelen van, akkor már jelen van. (érted Te ezt) A szabad akarat, a gonosz keletkezése újabb vers-alapanyag. Mellékesen Ágoston szent lett. Nem véletlenül. A kérdésfeltétel a fontos. Noé a Szövetség miatt jött a képbe, azóta Isten JÓ, (megen vissza). Szóvicc vicce. Rilke-nek elég volt az élet és a költészet. (nekem meg a kötelezõ olvasás - germanisztika egyik szak........) Azt álmodokot, amit lehet álmodni, ez meg nem semmi megint. - Azt se tudjuk, hogy mi a cucc: nyelvi relativitás-elmélet. Na. Mert csak azt tudjuk, amit ismerünk. A többi...


7.
2008.05.21 23:02Szabó Bertold -- Angyal 1

Válasz erreHát igen! Ha nincs az a hülye félreértésem Vigával, kimaradhatott volna ez a négy sor az agy -bekarcolódásaimból. Nagy kár lett volna. Ez most komoly (és innentõl Naplóolvasás)! Üdvözöllek a "listámon" lábfékhang!


6.
2008.05.21 22:49Viga -- re: Angyal 1 - no nihil

Válasz erre
Előzmény
hömmöhümm. Isten nem teremtette meg a semmit. hömmöhümm... ex nihilo nihil fit - mondja a görög. ex nihilo fit - ens creatum - mondja a zsidó-keresztény. mindent kitölt vagy mi, ide akkor most spinoza vagy mi? omnipotens impotens, csak a rossz szójáték kedvéért. ágoston szabad akarata: igen. a szabadság ára a jó-rossz dilemmája, de ágostonnál ez nem dilemma. a rossz a mi hiányunk, ill. sajátunkké tett hiány. mi poén noé után? rilke meg majd küld rád angyalokat. ne álmodj nagyokat.
A fenti posztra érkezett válaszok: szellzsofi, szellzsofi


5.
2008.05.21 22:10szellzsofi -- Angyal 1

Válasz erreA férfikar tapsol - nekem lenne pár megjegyzésem: ha már neve van (lexéma), az nem semmi. Amirõl meg nem tudunk, arról nem tudunk (az is lehet, hogy Isten nem teremtette meg a semmit (illetve azt a valamit, ami a mindennek a teljes hiánya, és még akkor sem biztos, hogy azt írtam, amirõl szó lehetne itt) - különben is mindent kitölt, vagymi - na - õ az omnipotens, mi meg nem). Aztán: a szabad akaratról, hogy ellene fellázad egy angyal, ejnye. Vagy az ágostoni jó-rossz dilemmáról (na ja, lehet, hogy ez csak Noé után poén). Várom a következõ angyalt. :)))
A fenti posztra érkezett válaszok: Viga, Csikor Gáspár


4.
2008.05.21 21:33Viga -- re: Angyal 1

Válasz erre
Előzmény
hát még ha a hexametereit olvasnád! elrejtõzik naplókban itt-ott, de jelen van, mint fûben a fény. (és most legalább megnyitottuk az üzenõfalát.)
A fenti posztra érkezett válaszok: Csikor Gáspár


3.
2008.05.21 21:25tothi -- Angyal 1

Válasz errea gondolkodás univerzumának végletesen sarkított gyönyörûsége

óriás gratuláció!
A fenti posztra érkezett válaszok: Viga


2.
2008.05.21 21:22tothi -- Angyal 1

Válasz errehát ez... tök bök

:D
:D
:D

teljesen jó


1.
2008.05.21 21:12Viga -- aki

Válasz erreHa megkérhetnélek, erõsítsd meg Szabó Bertalan üzifalán, hogy én nem Te vagyok! Aki voltam, de Vendel vagyok.
A fenti posztra érkezett válaszok: Csikor Gáspár



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar