samuszöveg: 3. :)


 
2856 szerző 39908 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 1 órája
Zima István 4 órája
Burai Katalin 4 órája
Tamási József 4 órája
Bátai Tibor 23 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 23 órája
Ötvös Németh Edit 1 napja
Ur Attila 1 napja
Veres Mária 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Horváth Tivadar 2 napja
Valyon László 2 napja
Bak Rita 2 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 5 napja
Konta Ildikó 5 napja
Kránicz Szilvia 6 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 perce
szilvakék 19 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 6 napja
négysorosok 6 napja
Janus naplója 8 napja
Gyurcsi 8 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 9 napja
Etzel Mark Bartfelder 12 napja
Metz-Művek 12 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: samuszöveg
Legutóbbi olvasó: 2026-06-22 18:49 Összes olvasás: 4916

Korábbi hozzászólások:  
4. [tulajdonos]: 3. :)2013-05-27 20:31
Hú, nagy sürgés-forgás, babafogás forgott ma nálunk kockán! Reggel itt járt a védőnő. Hangját már ismertem: még mama hasában basáskodtam, amikor egyszer eljött, hogy megnézze, jó helyre születnék-e, bár nekem ez nem volt kérdés. Ma is duruzsoltak pár percig, aztán mama pucérra vetkőztetett. A védő néni felém hajolt, haja megcirógatta az arcom, de mégse hagyhattam a férfiasságom! Még mit nem?! Azért azt nem! Kapálóztam, rúgtam-vágtam, épp fülrepesztő ordításra készítettem a számat, de mama megmentett. Legyen a barátodnak fitymaszűkülete, átkoztam meg a védő nénit végül. Később megbántam. Majd jóváteszem, ha ismét meglátogat. Talán nem nyálazom össze az ujját, amikor a spatulával a számba nyúlkál, vagy azt mondom neki, hogy a mama és a nagymamáim után ő a legszebb nő, akit valaha láttam. De különben tényleg tetszik, ha nevet, az arcán a szeplők ide-oda ugrálnak.
Persze ez még mind semmi! A védőnővel a papa is elment. A megállomásra. Sokáig szolidárisan izgultam mamával, és szopni se tudtam. Amikor nagymama belépett a szobámba, a porszemek is csillogtak a levegőben. Az ágyamnál elállt a lélegzete. Nem nyitottam ki a szemem, nem akartam zavarba hozni: egyfolytában szipogott, a szíve meg legalább 120-at vert. Többet, mint az enyém. Hosszan gondolkodtam, mit mondjak neki, hisz … „ A nagymamák az emberi faj különleges egyedei, akik szeretet-túladagolásban szenvednek. Az őket megfigyelő tudósoknak sikerült rájönniük, hogy a velük különös kapcsolatban lévő unokák azért keresik a velük való találkozást, mert a nagymamák nagyon finom dolgokat tudnak készíteni, amit tudományos nyelven süteménynek nevezünk. Ez a sütemény (Nevezzük így, hogy hűek legyünk a tudományos szaknyelvhez!) különleges összetevőkből épül fel, mint például: a nagymama szeretetéből, cukorból, csokiból és hasonló, a tudomány által még nem teljesen feltérképezett, titokzatos összetevőkből. A nagymamákat a tudósok hosszas tanakodás után az emberi faj (Homo Sapiens) egy különleges osztályába sorolták be, a szeretetteljes ember alfajba, azaz latinul: a Homo Sapiens Seretetteliusba. És mivel a nagymamák az emberi faj számára mindig nagyon fontosak lesznek, a tudósok védetté is nyilvánították őket.” Mindezt papától tudtam. Ő írta ezt a szöveget tizenegy évesen a dédnagyimnak. Nemrég olvasta fel mamának, amikor én még csak hasfalán át hallgatóztam.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-22 18:45   Napló: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
2026-06-22 17:04   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-22 14:30   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-22 14:20   új fórumbejegyzés: Burai Katalin
2026-06-22 13:59   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-22 12:59       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József összeégve
2026-06-22 09:09       ÚJ bírálandokk-VERS: Szakállas Zsolt maradj máig.
2026-06-22 08:29       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József thrash metal
2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...