DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 3 órája
Zima István 5 órája
Szilasi Katalin 8 órája
Tamási József 12 órája
DOKK_FAQ 14 órája
Szakállas Zsolt 15 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 8 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Vezsenyi Ildikó Naplója
Legutóbbi olvasó: 2026-06-28 01:42 Összes olvasás: 74119

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
565. Krisztina: szia, pár szó2025-09-07 11:52
Pár bejegyzésedet elolvastam Ildikó.. Ez most nagyon te vagy.. Gratulálok. Én annyi hülyeséget írtam, hogy bejött egy Holland ismerősöm Himnusza,amiben érdekes módon a Magyar Himnusz NINCS BENNE! Az valahogy nem véletlen, állítólag kifelejtették. A 3 6 9-ről nem akartam, de Tesla jutott eszembe. Ezeket a kis dolgokat amiket írsz, ezek jók, nyugodtabbak.. Irigyellek ezért.. nekem ez lesz az utolsó naplóm.egy héten egyszer.

564. [tulajdonos]: Sodródás - (Mai)2025-09-06 21:29
Fokozatosan valami más tevékenységbe bonyolódik, és felhagy az eredetivel.
...határozott irány nélkül lassan együtt mozog a levegővel ... (Tanulói Kalap)

*

"A félelem.
Bár nem tartott tovább múló pillanatnál, mégis megrázó volt számára ez a régi-új érzés, amely úgy száguld át a testen, hogy egy pillanatra elernyednek az izmok, puhává válnak a csontok és áthatolhatatlan köd borul az elmére.” (Téti István)

*

Elsodródtam. Találtam valami érdekeset. Egy mappában. Kijegyzeteltem volna. Eltartana egy jó darabig. Nagyon érdekelt ami bele volt írva, de elkérte egy tanulótárs.

Lassan a türelmem végére értem.
De nem fejezhettem ki, mert etikátlanságnak minősülne. Nagy vidáman beültem a továbbító lapommal Marcsi elé a székbe.
Mire a történetem végére értem, már csak szorongtam.

563. [tulajdonos]: Megy ki belőlem a varázs2025-09-04 08:12
Lehet, sőt biztos, hogy Téged ez nem érdekel.
De Te tudod, hogy mi történik?
Mert én nem.
Nagyon szerettelek, arra még emlékszem.
Meg is mondtam!
Ne kötelezd el magad ennyire! - próbáltál lehűteni.
De a világ összes dézsából öntött jeges vize sem lett volna elég.
Nem akarsz többet - mondtad-, mert nem lehet több!
Tudtam.
Megértettem.
Mégsem hagytalak el teljesen.
Miért?
Kérdezem.
*
Már régen nem éreztem, mikor is legutóbb, fellobbant bennem újra a szerelem érzése, meglepő
módon, akkor, amikor nem válaszoltál egy jelentéktelen üzenetemre.
Látszólag ok nélkül.
A lehetősége annak, hogy esetleg nem vagyok közömbös a számodra, hisz különben miért ne
válaszoltál volna, felkavarta bennem a parazsat, aminek váratlansága meglepett, és tiszta izzása
átmelegített egy kevés ideig.
De ez, nem elég!
Semmihez.
Tápot nem kapott általa szerelmem, csak egy kis levegőt.
Hogy jelezze létét, és siettesse kihunytát.

Talán megszokásból, újra írtam neked.
Vagy, hogy megnézzem, mi történik?
És mert nehéz lemondani a boldogságról.
Mert kétségtelenül boldog voltam, míg tudtalak szeretni.
De úgy tűnik ez mostanra már, mint neked, nekem is csak fölösleg.

2016.12.21.

562. [tulajdonos]: Ihlet- tett2025-09-03 15:25
Hiányoltam mostanában az álmaimat, amik kontúrosak, amiket ébredés után le tudok jegyezni.
S mit ad Isten, meg is érkeztek.
Egy előadáson voltunk páran. Vagy inkább beszélgetésen, egy nagyteremben. Ültünk szemben a vendégemmel, Lux Elvirával. Valami segítő beszélgetés lehetett. A végén jutott eszembe, hogy be sem mutattam. Szégyenteljes mulasztásnak tűnt. Aztán találtam egy jó okot, egy kifogast, egy mentséget hogy miért?
Azért, mert a feladat megváltoztatott volna engem, legalábbis egy időre. Általa más lettem volna, mint aki vagyok, mert vele szerepet vállalok, s félő, nem tudok kilépni belőle. S hogy meg legyen az igazságom, mikor körülnézek, látom ám, hogy észre sem vettem, a második nap végén, megtelt a terem. Majdnem teljesen. Pedig jó nagy volt ám az a terem. Fellélegeztem. Őt nem kell b bemutatni. Híre megy, és tódulnak rá az emberek. A következő pillanatban már mellette ülök. Világoszöld ruha van rajta.
Olyan, mint amilyen Luci-kén szokott.
Hátrafordul. Most a vállát és a haját hátulról látom. Erősen megfigyelem. Milyen dús erős szálú haja van. Mint Erzsike ING-s kolléganőmnek. Aki már szintén meghalt. Nézem, hogy nem paróka-e?
De nem látom annak. A bőre is milyen fiatal. S nem haragszik, amiért nem mutattam be.
Eddig az álom, legalábbis, ami megmarad belőle. Nincs abban szépség, nincs abban líraiság, ahogy leírtam.
Prózai.
Egy új tudás magamról. Arról, hogy vannak dolgok, amik (olyanok, mint a) traumák. Megváltoztatnak. S ez a mostani olvasmányélményemhez kapcsolódik; a Szexbombához. Ennyi a köze az irodalomhoz. A dokkhoz, amit Filip Tamás József Attila díjas költő felügyel, annyi köze van, hogy nála olvastam szárnyakról, amiket meg kell mosni.
Ő a szakmai szűrő, amin át kell menni mindenkinek. Költőnek, szerkesztőnek. Aki fennakad, az túl nagy szemű. Ilyen vagy olyan értelemben.
Febe-vel is álmodtam. Karnyújtásnyira volt tőlem. Beszélt. S én nem emlékszem mit, és én, nem mondtam semmit. Legalábbis nem emlékszem, hogy mondtam volna neki valamit. De ennyi is szíven üt.
S igen. Már régen mostam meg a szárnyaimat. Repülés után. Amit álmaimban teszek. Hogy leszűrjem, összegyűjtsem a sok kis aranyszilánkot róla.
50 percig tartott, míg leírtam ezt az álmot. S most késésben vagyok. Mert feladatom van.
Természetes szűrő. Ezt a kifejezést találtam rá.
Hogy mire?
Az legyen az én titkom.

2024.01.31.

561. [tulajdonos]: Svájci vonat2025-08-31 13:29
6-kor keltem. Már készült a kávé.
Elsőnek elpakoltam a csurgatóról.
Kicsit később elmosogattam a frissen használt edényeket.
Kevés volt, mert nem főztem.
Kiöblítettem a mosogatótálakat.
Behoztam a tojásokat. Hármat.
Elláttam a beteglábú kakast.
Főztem 6 tojást a szendvicsekhez.
Készítettem 16 vajas, kolbászos szendvicset korpászsemlékből.
Megmostam, feldaraboltam a kelkáposztát.

Elmentem a könyvtárba, hiába. Immáron harmadszor.
Elmentem az önkormányzatba, bejelenteni, hogy eltört a dudacső a 9-es számú házam nagykapubejárója alatt.
Eltekertem a boltba három dolgot vásárolni.
Fél kenyeret, egy citromot, négy zsömlét.
Ajaj! Nem erősítettem meg a zsemlék lemondását távollétemre.
Megettem a májgombóclevest.
Minek utána nagyon álmos lettem.
Lefeküdtem aludni.
Közben szörnyűségeket hallgattam a YouTub-on lágerekben működtetett bordélyokról.
Apa meglepett. Jóváhagyta a pihenésemet.
Már-már meggondoltam magam az utazással kapcsolatban. Ígéreteim, egyeztetéseim ellenére.
A nyárikonyha előtti székre rogyva, kiböktem.
Energiaszintem a béka segge alatt.
Majd az úton összeszeded magad, volt a válasz. Hozzáfogtam hát a szendvicsek készítéséhez. Közben volt egy hívásom.
Nem jelezte ki a hívót, mégis felvettem.
Az 500-as szám miatt, ismerősnek tűnt.
A fiam volt. a régi számán. Ez sínre tett. Megerősítette az utazásom. Most már Békéscsabán járok. 5 perc késésben vagyunk. Remélem, elérem a 16:20-as vonatot.
Holnap szombat.
Tanulni megyek. Vasárnap is.
Hétfőn, fodrász-kozmetikus.
(A sofőr siet. magában beszél. A faszát emlegeti. Kukit eszik egy nagy zacskóból, miközben száguldva kanyargunk a nedves úton.)
Az álmosság nem múlik rólam.
A vonat, indulás előtt 10 perccel beállt a 3-as vágányra. Már a helyemen, az első kocsi utolsó fülkéjében ülök.

Az álmosság nem akar elmúlni.
Ez a vonat svájci.
16:20, és elindul.


560. [tulajdonos]: Es elsullyedtek a meggyek2025-08-26 08:07
Es elsullyedtek a meggyek


Es veletlenul 2-2 kanal cukrot raktam bele...es utana amikor erre rajottem egy plusz tojas sargat kikevertem 4 kanal cukorral es beleraktam a feherjebe...:/

Majd megirom, hogy finom lett-e?

Puszi
*
Úristen! De sokat fogyott és de gyönyörű!
Találd ki, melyiket mire mondtam!
Köszi a képeket! Te hol vagy?
Puszi: Anyabanya
*
Elore ittam a medve borere...

Mindjart alomba zuhanok...:///
*
Keress egy pontot a terem jobb felső sarkában!
*
Jo reggelt!!!

Hogy vagy? En ma jo koran felebredtem magamtol (pisilnem kellett) de az agyam felenek nem sikerult teljesen felebrednie.

Most mar itt ulok az iskola- padban, varom hogy kezdodjon az ora.

Szerintem e-miatt a folyamatos okatatas miatt erzem magam fiatalnak...:)))

Mintha sosem hagynam el az iskolat...:))

Puszi
*
Ez nagyon jó gondolat! Én az internetet böngészem. Apa csirkét süt. Itt is, ott is borongós az idő.
*
Elegge unalmas az oktatas...es ez tantargy az egyik legerdekesebb...:/
*
Akkor rossz az előadó! Ja és a kérdésedre válaszolva, jól vagyok. Kicsit internetfüggővé tett ez a nedves idő, de legalább este sem a TV-t nézem.
*
Hat, az internet fuggoseg elegge veszelyes...:((
*
(Érdekes erre a levélre nem emlékeztem.)
Szia Anyabanya

Remelem jol vagy.
Itt elegge szomoru a hangulat.
eM megtudta, hogy az unokatesója meghalt ma. Egy autoba rejett bomba felrobbanasakor.
Miota hazajottem eM nem szol hozzam csak valakivel uzeneteket irogat a telefonjan.
Nem tudom mikor fog hozzam szolni.
Eloszor azt hittem, hogy az a baja, hogy nem hivtam egesz nap, csak akkor, amikor vegeztem a munkaval.
Szerintem ez meg fel fog jonni temanak.
Nagyon kivan. Nem evett egesz nap semmit.
Amikor hazaertem a sotetben ucsotgott. Ram se nez.
Remelem nem okolja magat semmiert!!!

Puszi
*
Szegény! Őszinte részvétem! Vedd a karjaidba! Beszélj hozzá!
Ölel benneteket: Anyabanya
*
Tegnap esti vacsi :))
*
Azannya! Én meg almát ettem, de nem fotóztam le. Pedig szép piros, és ízletes volt!
Ki készítette ezt a csodát?

*
Nem is en :)
*
eM, vagy vendéglőben ettetek? Gratulálok az elkészítőjének!
*
Szia Drága!
Eljuttatod ezt valahogy E.-hez?
Hogy vagytok? Van e valami fejlemény? Mikor hallom a hangod?
Szeretettel ölel és imádkozik Anyabanya.
*
Szai Drágám!
Küldd el ezt E.-nek légy szíves, hátha tőled könnyebben elfogadja.
Hogy vagy? Régen beszéltünk.
Ölel: Anyabanya
*
Ma 372 Ft-ot ér egy Font. (2014. márc. 26. 9:56)
...
*
Jesszus
“Legtöbbet pénzt venniem” 
Yessus (angolról-magyarra)
Most kene forintot venniem 
(Most értettem meg, honnan ered a jesszus szó. Semmi köze Jézushoz!
*
Bizony!
*
Kar hogy most pont forditva lenne jo...:(
*
Mindennap imádkozom eM-ért. Remélem nincs nagyon elkeseredve, és te is bízol benne!
Tegnap előtt Marival végeztünk a méhek tavaszi átvizsgálásával.
Két erős család 5-ös osztályzatot kapott, két család kettest, és kettő hármast.
Tudod, a papagájaid, Csuri és Lóri is kaptak osztályzatokat.
Tegnap voltunk Fáson bicajjal, megnéztük a földemet. Legalábbis azt hiszem az volt. Nem lehetett más!
Sok változás történt a házban, hála Marinak, sokat dolgozik, de szívesen csinálja. Azt monda, jó hogy így hagyom, hogy rendezkedjen.
Ma megmértük magunkat. Ő 60, én 71 kiló vagyok ruhástól, cipőstől.
Ha minden igaz, Apa jövő héten lejön, ma mondja meg, hogy mikor.
Veled mizújs?
Puszi: Anyabanya
*
Nagyon jo hirek!!! :)))
Mondd neki, hogy vegyen egy porszivot :))
Remelem fel tudod erositeni a gyenge csaladokat :)
Koszonom hogy imadkozol eM-ert.
Fizikalisan rosszul erzi magat. Ugy erzi, mintha jo erosen gyomorba rugtak volna.

Beszelgettunk arrol hogy az agy miert csinalja ezt a testtel. Miert stresszeli magat olyanon amin nem tud valtoztatni....pl: en izgulok a vizsak utan stb.
Neki az a velemenye hogy az agy igy dolgozza fel az esemenyeket. eM agya emlekszik, hogy milyen nehez volt amikor a multban elbocsajtasok aldozata volt. Most az agya erre emlekszik es hagyni kell hogy feldolgozza.
Igy keszul fel a jovore. Pl en azon gondoljodtam, hogy nem tettem eleget azert, hogy sikeruljon a vizsgam, es hogy legkozelebb majd jobban fel kell keszulnom. Stb.
Peldat is talaltunk.
Egy rozoga hidon kell atsetalni.
Izgulunk hogy leszakad , arra gondolunk, hogy meghalunk stb., ezert gyorsabban es nagyon ovatisan setalunk. Megnezzuk hova lepunk. Amikor atertunk a hidon, arra gondolunk, hogy kar volt stresszelni magunkat, mert tuleltuk.
Ha az agyunk nem tart minket ilyen allapotban amig a rozoga hidon haladunk at, hanem pozitivan gondolkodunk, akkor nem leszunk annyira ovatosak es talan kenyelmesebben is setalunk. Ez a veszelye a pozitiv gondolkodasnak. ;)

Szerintem ez tok igaz:)

Puszi
*
Minden új fizikai és lelki fájdalom hozzáadódik az előzőekhez.
A végén a jó hídon is stresszelve sétálunk, vagy rá se merünk menni.
A jó, örömet okozó dolgok is összeadódnak.
Segít, ha ezeket összegyűjti, felidézi az ember.
Puszi: Anya

2014. márc. 23. 11:17

*

559. [tulajdonos]: Féltitok2025-08-22 06:42
Most nincs időm verset olvasni.

Ezért csak idehelyezek egy emléket.

*
Leejtettem...

Tegnap leejtettem a telefonomat,
Miközben kapkodtam a spirál fotózásával.

És megforráztam a macskát.

Letettem az etetőt forró vízzel.
De hiába voltam ott.
Csak egy pillanatra fordultam el.
Belekergette a másik.
Megijedtem, hogy nagy baj lesz.
De gyorsan kikapta a lábát,
A hátsókat már bele se tette.
Szerencsére csak megsütötte.
Rettenetes büntudat emésztett.
De mintha angyal vigyázna rá.
Az én ötletem meg ördögi volt.

Beteges vonzalmat érzek az élő párbeszédek iránt.
Talán, nem kellene cimkéznem.
Elég az; erős kifejezés. Főleg azok irént, amik kicsaltak belőlem valamit.
Akkor megy jól az írás ha egyszerre gondolom és érzem a dolgokat.
Most is egy ilyen pillanat van.
Mert általában, csak gondolom.
Jó lenne, ha mások jelenlétében is mernék érezni, mint tegnap a tiédben, azt a vissza-visszatérő lelki fájdalmat, amit a betölthetetlen űr okoz, s ki is tudnám fejezni, mint tegnap, az lenne a jó.
Valami készülődött, s először magamnak vallottam be, hogy hiányozni fogsz. Eszeveszetten.
Már most hiányzol. S olyan régen, hogy nem is tudom mióta, mert most a jelenben a múlt, utoléri a jövőt.
Olyan érzés ez, mintha egy élő lombos fát, valami ismeretlen erő tépne. Kitépne a mellkasomból. De nem bírja, csak húzza,
húzza mint egy szerte ágazó, erős gyökerűt.
Egyszerre fáj, sajog életem össze vesztesége. De mégis jó, mert érzem hogy élek. Mert érzek.

A tej, a gríz, a cukor, együtt.

Annyira feleslegeseknek érzem ezeket a netes beszélgetéseket. Időrablóak. Nem elégítenek ki. Ja, és fárasztóak.
Ne cseteljünk. A videóhívás jobb. Itt szaporán esik az eső. Nem elefánt, csak antilop cseppekkel.


A Levél

Sokan sokfélék vagyunk; mindenki másként éli meg a létezést. Te attól érzed létezőnek magadat, hogyha benne vagy a sűrűjében; minden hatásra valamilyen ellenhatással
válaszolsz. Nekem erre nincs már semmilyen igényem (talán soha nem is volt); én úgy szeretek létezni, mint egy megbúvó levél egy dús lombkoronában. Látni és gyönyörködni, ennyi nekem épp elég.

Sajnos nem sikerült feldolgozni azt, hogy ti ketten úgy viszonyultok egymáshoz, ahogy. Bármelyiktekkel beszélgetek, úgy érzem, a másikat elárulom. Ezért a csönd. Nem miattad, nem is miatta, csak miattam. Nem tudom kezelni mások utálatát. Ilyenkor úgy érzem, bármelyik féllel beszélek is, bármit mondok, minden szavam hazugság. Ezen a nyelven én nem tudok beszélni.

Ez nem bocsánatkérés, csak egy gondolat, amit úgy érzem, mindenképp köteles vagyok közölni.

Ugyanannyi idő óta nem írtam sehova.
Beszédes, hogy nem is jött semmi egyik irányból sem.

A másik oldalról te soha nem kerültél szóba, mégis érezni lehetett egyfajta méreg szétterjedését, amitől minden egyre hidegebb lett. Az utolsó időben, ha nem írtam, nem írt. Senkinek a kényszeredett válaszaiért nem koldulok, így hát én sem írtam többé sehová.

A minap nyitottam meg ezt a továbbküldős figyelmeztetést. Ahány "kapcsolatom" van, továbbítottam, bár sejtettem, hogy legtöbb helyen már megvan. Egy helyről köszönték csak meg. Egy helyről annyi jött vissza: "ezer éves". Csaknem belefagyott a kezembe a telefon a szívhidegtől. Hidegek a szívek. Ha valami személyes problémád van, valami komoly, ami megálljra késztet, s emiatt elmaradsz és nem vagy naprakész mintha ez szent kötelesség lenne, azt személyessértésnek veszik, akként is kezelik; az emberi lények mindenben okot keresnek, amiben pedig nem okot, abban kifogást és igazolást. (Példa éppen itt: visszaírtam, hogy "te mégsem küldted el nekem ezer éve", mire az jött válaszul, hogy én keveset vagyok - én vagyok tehát az ok, a cselekedeteim a mások igazolása.) Én megerősítem a fentebbit: nem miattad nem jöttem, nem is más miatt, csak miattam.

Ha olvasod, olvasod; ha nem, megértem. Nem várok hatást, sem következményt, csupán jött egy eső, megálltam egy percre, és eszembe jutottál.

Ez persze gyakran előfordul, de ezúttal úgy éreztem, írni is volna erőm.

Remélem jól vagy.

*

Helyzetjelentés
Igen. Jobban vagyok, mint voltam. Sokkal jobban, s most éppen Bélmegyeren. Mindennap főzök, levest is. A férjem kerítést bont, épít, kaptárat javít, szunyoghálós ajtót csinál.
Ő felváltva pálinkázik, és sörözik, én nem szólok érte, jól elvagyunk. Neki adtam a másik ház haszonélvezetét, ettől biztonságban érzi magát, mert nem rughatom ki, s tudja amit csinál, annak ő is haszonélvezője lesz. Boldog, szinte idilli a kapcsolatunk, már-már irígylésre méltó. Otthon a lakásban, csak aludni, olvasni, TV-t nézni tudna. Én meg netezni. Amit a szemem már egyre kevésbé bír.
Itt ha vége a napnak, elvonolunk, külön a két házba. A gyerekeink nagyon szeretnek bennünket, számtalan jelét adják, elhalmoznak minden jóval, mint szülőtársak, sikeresek vagyunk.

Az írás, nos, már se nem nyugtat, se nem izgat.

Van egy félig titkos kapcsolatom, egy nálam 20 évvel fiatalabb férfival, (az írás hozott bennünket össze), akit szeretek, akibe szerelmes vagyok, s akinek nincs felesége, élettársa, barátnője, akinek mint nő, csak én vagyok az életében, s akivel megbízunk egymásban, s aki nekem tökéletesen megfelel. Ez boldoggá tesz. Mostmár kölcsönösen meglátogattuk egymást, összesen hét napot, 6 éjszakát együtt töltöttünk.
Nagyon jó volt, és várom a következő találkozást.
Febe el van nélkülem, s remélem ez így is marad, mert nem szeretném A.-t megcsalni. - Istenem, kérlek, add hogy Febe ne akarjon velem többé találkozni! -
Számomra, ő már csak egy szép emlék, mint az írásaim oka, kiváltója. Elmúlt a rám tett hatása. Pedig azt hittem, hogy... és szerettem volna, ha ... az érzéseim iránta...kitartanak, amíg élek. De hát ki tud parancsolni a vágynak? Én, a szívemnek sem.

És, azt hiszem, hál'Istennek, nincs már rá szükségem. Neki sem énrám, s így már tőle is, mint a férjemtől, szabad vagyok.

Furcsa ez. Újra, és más valakit szeretni, akit bő 9 hónapja még nem is ismertem.
De, akivel még csak bő három hónapot töltöttünk együtt, és már túl vagyunk egy szakításon, 4,5 hónap szüneten.

Nagyjából ezek a közelmúlt történései.
Lehet hogy el fogsz itélni érte. Nem tudom.


558. [tulajdonos]: Patik földje2025-08-20 12:53
Velős:

"Ennek a nyomornak aranyban van elrakva a fedezte."

Bánfi Ferenc Ortodox fényűzés

Bélmegyer, 2025.08.20.


*

Más:

Miles Davis - Kind Of Blue (Full Album)

Azt hittem nem szeretem Miles Davis muzsikáját, és Morzsi kutyám sem szereti, de vagyok annyira sznob, hogy dicsekedjek vele, hogy a fiam zenekara, ami a Meggyes Ádámé volt valójában, a Meggy Dzsessz Band, anno, játszotta M.D. számait, a hőskorban, mikor még a rajongóik a csilláron lógtak a Budaörsi Városi Klubban.
Nagy jövőt jósoltam nekik. De talán, ugyanaz volt a bajuk, mint most nekem, hogy szerettek játszani, de csak a saját örömükre, nem volt elég ambíciójuk a fennmaradáshoz, mert széthordta őket a zenei élet szele. Konkurenciának nem kellettek, saját tagnak igen. Én akkoriban szerettem meg a dzsesszt, de M.D. akkor sem lett a szívem csücske. Na majd most.

Mondjuk ez a szám
elég jó, elég laza.

Sajnálom, ha tiszteletlennek tűnök.
Ha nem tetszik,
küldjél haza.

Vezsenyi Ildkó Patik főldje
Bélmegyer, 2020.08.26.



557. [tulajdonos]: Fejtörő2025-04-12 09:44
"Elég találkozni az igazsággal, hogy tudjuk, nem létezik."

Alain Delon

556. [tulajdonos]: Bölcsesség a javából2025-03-07 20:27
"A boldogság az, amikor szereted mindazt, ami van, és mindazt, ami nincs." /DC/


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina